Poradnia kardiologiczna
Lokalizacja: parter, środkowa część budynku głównego
Kontakt telefoniczny: 25 75 74 042
Kontakt e-mail: szpital@rudka.com.pl
Kierownik Poradni Kardiologicznej:
lek. Barbara Mechowska – Kleyff – specjalista kardiolog
Harmonogram Poradni Kardiologicznej:
Poniedziałek | 16.00 – 22.00 |
Wtorek | 07.00 – 21.00 |
Czwartek | 08.00 – 22.00 |
Piątek | 07.00 – 12.00 |
Przyjęcia w Poradni Kardiologicznej
- Zapisy do Poradni Kardiologicznej odbywają się na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
- Skierowanie jest wymagane w przypadku pierwszej wizyty.
- Każdorazowa wizyta w Poradni Kardiologicznej, jeżeli nie jest związana z kontynuacją leczenia, wymaga przedłożenia przez pacjenta nowego skierowania do poradni specjalistycznej wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
- Pacjent może zapisać się osobiście telefonicznie, lub za pośrednictwem osób trzecich
- Podczas rejestracji Pacjent otrzymuje informację o terminie i miejscu wizyty.
- Pacjent wpisany na listę oczekujących na poradę specjalistyczną na podstawie skierowania ma obowiązek dostarczyć oryginał skierowania w terminie (nie później niż) do 14 dni roboczych licząc od dnia wpisania pacjenta na listę oczekujących. Niedostarczenie oryginału skierowania w ww. terminie skutkuje skreśleniem z listy oczekujących.
- Pacjent w celu otrzymania danego świadczenia może wpisać się na listę oczekujących tylko u jednego świadczeniodawcy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.nfz.gov.pl
- Pacjent zgłaszający się do lekarza specjalisty powinien zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL oraz NIP pracodawcy ( w przypadku konieczności wystawienia druku o niezdolności do pracy).
- Osoby nie objęte ubezpieczeniem zdrowotnym, lub nie posiadające skierowania na planowe leczenie ponoszą pełną odpłatność za udzielone im przez poradnię świadczenia zdrowotne.
O obowiązujących zasadach związanych z odpłatnością za udzielanie świadczeń zdrowotnych w poradniach specjalistycznych pacjenci są informowani przed przyjęciem.
Skierowanie od lekarza nie jest wymagane dla:
- osób chorych na gruźlicę,
- osób zakażonych wirusem HIV,
- inwalidów wojennych i wojskowych, osób represjonowanych i kombatantów,
- cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych,
- uprawnionego żołnierza lub pracownika, w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań poza granicami państwa,
- weterana poszkodowanego, w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych wykonywania zadań poza granicami kraju.
W Poradni Kardiologicznej realizowane są:
- specjalistyczne świadczenia zabiegowe;
- świadczenie specjalistyczne – świadczenie obejmujące ocenę stanu zdrowia świadczeniobiorcy w zakresie zidentyfikowanego problemu zdrowotnego lub ocenę przebiegu leczenia wobec postawionego wcześniej rozpoznania, w oparciu o badanie podmiotowe i przedmiotowe oraz posiadane lub przedstawione wyniki badań dodatkowych oraz uwzględniające w uzasadnionych medycznie przypadkach:
- realizację procedur medycznych: diagnostycznych (w tym laboratoryjnych), terapeutycznych, rehabilitacyjnych według aktualnej wersji klasyfikacji ICD-9, będących kontynuacją rozpoczętych wcześniej, lub
- pozyskiwanie w drodze skierowania niezbędnych, uzupełniających wyników badań dodatkowych,
- lub wydanie orzeczenia lub zaświadczenia;
- świadczenie specjalistyczne kompleksowe – świadczenie polegające na kompleksowej ocenie stanu zdrowia pacjenta (wywiad lekarski, badanie fizykalne, pozyskiwanie w drodze skierowania niezbędnych wyników badań dodatkowych, ocenę dostępnych i zleconych wyników badań dodatkowych), obejmujące:
- podjęcie decyzji diagnostycznej – określenie jednostki chorobowej według obowiązującej klasyfikacji ICD-10, oraz
- podjęcie decyzji terapeutycznej – określenie postępowania terapeutycznego przez wskazanie procedur medycznych (diagnostycznych, w tym laboratoryjnych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych) według aktualnej wersji klasyfikacji ICD-9 oraz w uzasadnionych medycznie przypadkach:
- przekazanie Informacji dla lekarza kierującego/POZ, lub
- podjęcie decyzji o skierowaniu do szpitala w celu realizacji złożonych procedur diagnostycznych i/lub terapeutycznych, lub
- wydanie orzeczenia lub zaświadczenia
- Świadczenia specjalistyczne kompleksowe, świadczenia specjalistyczne, specjalistyczne świadczenia zabiegowe, specjalistyczne świadczenie odrębne oraz porada udzielana w miejscu pobytu świadczeniobiorcy, obejmują ponadto:
- zlecanie zaopatrzenia w wyroby medyczne gwarantowane zgodnie z odrębnymi przepisami
- kierowanie na: konsultacje specjalistyczne, leczenie szpitalne, leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację leczniczą;
- niezbędną edukację i promocję zachowań prozdrowotnych;
- wykonywanie badań profilaktycznych.