Obturacyjny bezdech senny – odpłatne badanie przesiewowe (poligrafia)

drukuj
Aby dowiedzieć się, jakie jest prawdopodobieństwo, że cierpisz na OBS powinieneś skonsultować się ze specjalistą zajmującym się zaburzeniami snu. Jeżeli okaże się, że jest ono wysokie, lekarz zadecyduje o wykonaniu dalszych badań diagnostycznych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (polisomnografia).

Sama diagnostyka składa się z wywiadu, jaki pielęgniarka przeprowadza oraz badania snu trwającego całą noc. Jest to tzw. badanie poligraficzne. Badanie snu umożliwia monitorowanie oddychania, rejestrację chrapania, ocenę utlenienia krwi, aktywności mięśni i pozycji ciała w czasie snu.

Diagnostyka jest dziś ułatwiona dzięki wykorzystaniu wysoce zaawansowanej technologii. Stosujemy najnowocześniejszy przenośny aparat, umożliwiający diagnozowanie zaburzeń snu w warunkach domowych, bez konieczności udziału w badaniu personelu medycznego i pobytu w szpitalu.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, umówienia terminu badania prosimy o kontakt z Marleną Rucińską pod nr telefonu 25/757 40 42, 757 41 70, 757 49 51 wew. 116.